BIBLIJA.LT
ŠVENTASIS RAŠTAS LIETUVIŠKAI
www.lcn.lt
Katalikų Bažnyčia Lietuvoje

  2024 06 20 Ketvirtad.
apie projektą apie svetainę medis
 teksto skaitymas
 išsami paieška
 

BIBLIJOS SKAITYMAS

RUBŠIO IR KAVALIAUSKO BIBLIJA, LVK (katalikų) leidimas 1998 m. (Biblija RK_K1998)

Ezekielio knygaSkyrius: 4

 Ezekielio knyga
  
 2 . Pranašavimai Judo karalystei ir Jeruzalei
  
 Simboliniai apgulos ir tremties pranašavimai
  
Ez 4

1 „Tu, marusis, paimk plytą ir pasidėk ją prieš save. Nubraižyk ant jos miestą – Jeruzalę. 2 Surenk prieš ją apgulą, – pastatyk prieš ją apgulos bokštus, apjuosk ją pylimu, įrenk kareivių būstus ir iš visų pusių padėk mūrdaužius. 3 Tuomet pasiimk geležinę skardą ir pastatyk ją kaip geležinę sieną tarp savęs ir miesto. Atsigręžk veidu į jį, – tebūna jis apgultas. Ryžtingai tęsk jo apsupimą. Tai yra ženklas Izraelio namams.

4 Paskui gulkis ant kairiojo šono ir užsikrauk Izraelio namų bausmę, nes tiek dienų, kiek ant jo gulėsi, neši jų bausmę. 5 Jų bausmės metus skaičiuoju tau jų dienų skaičiumi – tris šimtus devyniasdešimt.[i1] Taip tu kęsi bausmę už Izraelio namus. 6 Kai ją būsi atlikęs, gulkis antrąkart, bet ant dešiniojo šono, ir kęsi bausmę už Judo namus. Skiriu tau keturiasdešimties dienų trukmę, – po vieną dieną už kiekvienus metus. 7 Atsigręžk veidu į Jeruzalės apgulą ir, pakėlęs nuogą ranką,[i2] pranašauk jai. 8 Štai! Pririšu tave virvėmis, kad negalėtumei apsiversti nuo vieno šono ant kito, kol nebūsi pabaigęs savo apgulos dienų.

9 [i3]Tu pasiimk kviečių, miežių, pupų, lęšių, sorų ir speltų, supilk juos į vieną indą ir išsikepk duonos. Ją turėsi valgyti tiek dienų, kiek gulėsi ant savo šono, – tris šimtus devyniasdešimt dienų. 10 Maistas, kurį valgysi, bus atsvertas, – dvidešimt šekelių dienai. Valgysi jį nustatytu laiku. 11 Vanduo, kurį gersi, bus atseikėtas, – šeštadalis hino. Gersi jį nustatytu laiku. 12 Valgysi kaip miežinį paplotį, visų akivaizdoje išsikepdamas ant žmogaus išmatų ugnies“.

13 VIEŠPATS tarė: „Šitaip valgys Izraelio žmonės savo suteptą duoną tautose, po kurias juos išblaškysiu“. 14 Aš priešinausi: „Ai, ai, ai, Viešpatie DIEVE! Aš savęs niekad nesutepiau, – nuo pat savo mažumės iki šiol nesu valgęs nei dvėsenos, nei žvėrių sudraskyto gyvulio, – jokia sutepta mėsa nepateko į mano burną“. 15 O jis man atsakė: „Gerai, leidžiu tau naudoti galvijų mėšlą vietoj žmogaus išmatų. Ant jo ugnies kepk sau duoną“.

16 Tuomet jis kalbėjo: „Marusis, tikėk manimi! Nulaušiu Jeruzalės duonos ramstį.[i4] Atsvėrę ir susirūpinę jie valgys duoną; atseikėję ir išsigandę jie gers vandenį. 17 Stokodami duonos ir vandens, prislėgti už savo kaltę, jie žvelgs vienas į kitą pagauti klaiko“.

  
Išnašos:
1Ez 4,5-4,6: ... tris šimtus devyniasdešimt ... keturiasdešimties dienų: simboliškai vaizduoja Šiaurės karalystės, Izraelio, ir Pietų karalystės, Judo, tremties trukmę. Asirija buvo užkariavusi Izraelį 722 m. prieš Kristų. Hebrajiškos frazės žodžiai jeme mezurecha, – t. y. tavo apgulos dienos, – turi savo skaitmeninę vertę, t. y. trys šimtai devyniasdešimt. Keturiasdešimt metų reiškia vieną žmonių kartą.
2Ez 4,7: ... pakėlęs nuogą ranką: neribotos jėgos simbolis.
3Ez 4,9: Pranašo elgesys vaizduoja maisto stoką Jeruzalės apgulos metu. Žmonės valgė, ką turėjo po ranka. Dvidešimt šekelių: 224-244 gramų; ... šeštadalis hino: 1,1 litro.
4Ez 4,16: ... duonos ramstis: maisto tiekimas miestui. Žmogus be maisto negali gyventi, – maistas palaiko žmogų gyvą, o ramstis palaiko žmogų kelionėje. Žr. Ez 5,16; 14,13; Kun 26,26; Ps 105,16; Iz 3,1.
  
Bibliografiniai duomenys:

ŠVENTASIS RAŠTAS. Senasis ir Naujasis Testamentas. – Vilnius: Lietuvos Katalikų Vyskupų Konferencija, 1998.

© Lietuvos Vyskupų Konferencija, 1998. Išsamiai apie leidimą >>

Ezekielio knygaSkyrius: 4