BIBLIJA.LT
ŠVENTASIS RAŠTAS LIETUVIŠKAI
www.lcn.lt
Katalikų Bažnyčia Lietuvoje

  2024 04 21 Sekmad.
apie projektą apie svetainę medis
 teksto skaitymas
 išsami paieška
 

BIBLIJOS SKAITYMAS

RUBŠIO IR KAVALIAUSKO BIBLIJA, LVK (katalikų) leidimas 1998 m. (Biblija RK_K1998)

Išėjimo knygaSkyrius: 27

 Išėjimo knyga
  
Iš 27

Deginamųjų aukų aukuras

1 „Padarysi iš akacijos medžio aukurą penkių uolekčių ilgio, penkių uolekčių pločio – aukuras bus keturkampis – ir trijų uolekčių aukščio. 2 Ant jo keturių kampų turi būti padirbti ragai taip, kad jie išeitų tiesiog iš paties aukuro. Aptrauk jį variu. 3 Padirbsi jam puodus pelenams supilti, grandiklius, dubenis, šakutes ir keptuves. Visus jo reikmenis padarysi iš vario. 4 Padirbsi jam taip pat vario pinučių mezginį[i1] ir ant pinučių mezginio pritaisysi keturis varinius žiedus prie visų keturių kampų. 5 Pritvirtinsi mezginį žemiau, po aukuro briauna, taip, kad jis nusidriektų žemyn iki pusės aukuro. 6 Padarysi aukurui kartis – akacijos medžio kartis – ir aptrauksi jas variu. 7 Kartys turi būti perkištos per žiedus, kad, jį nešant, kartys būtų ant abiejų aukuro šonų. 8 Padarysi jį tuščią,[i2] iš lentų. Kaip tau buvo parodyta ant kalno, taip jis turi būti ir padarytas“.

Padangtės kiemas

9 „Įrengsi Padangtės kiemą. Pietinėje pusėje – pietų šone – Padangtė turės šimto uolekčių plonos suktinių siūlų drobės uždangas 10 su dvidešimčia varinių stulpų ir pastovų. Bet stulpų kabliai ir sankabos turi būti iš sidabro. 11 Panašiai ir išilgai šiaurės šono turi būti šimto uolekčių ilgio uždangos su dvidešimčia stulpų ir dvidešimčia pastovų iš vario, o stulpų kabliai ir jų sankabos iš sidabro. 12 Vakariniame kiemo šone turės būti penkiasdešimties uolekčių uždangos su dešimčia stulpų ir dešimčia pastovų. 13 Kiemo plotis priekyje, iš rytų pusės, bus penkiasdešimties uolekčių. 14 Viename šone turės būti penkiolikos uolekčių uždangos su trimis stulpais ir trimis pastovais. 15 Ir kitame šone bus penkiolikos uolekčių uždangos su trimis stulpais ir trimis pastovais. 16 O kiemo vartams turės būti dvidešimties uolekčių ilgio užuolaida iš plonos suktinių siūlų drobės, išsiuvinėtos raštais mėlynos, violetinės bei tamsiai raudonos spalvos siūlais. Ji turės keturis stulpus su keturiais pastovais. 17 Visi stulpai kieme bus su sankabomis ir kabliais iš sidabro, o pastovus turės varinius. 18 Kiemo ilgis bus šimtas uolekčių, plotis penkiasdešimt ir aukštis penkios uolektys. Tam turi būti panaudota plona suktinių siūlų drobė, o pastovai turi būti iš vario. 19 Visi Padangtės reikmenys visoms jos apeigoms, lygiai kaip ir visi jos kuoleliai ir visi kiemo kuoleliai, turės būti iš vario“.

Aliejus žvakidės lempoms

20 „Be to, idant nuolat degtų lempa, tu įsakysi izraeliečiams, kad tai šviesai tau atneštų gryno iš alyvų išspausto aliejaus. 21 Susitikimo palapinėje vietą šiapus uždangos, esančios priešais Sandoros lenteles, Aaronas ir jo sūnūs prižiūrės nuo vakaro iki ryto VIEŠPATIES akivaizdoje. Tai bus amžinas įsakas visoms izraeliečių kartoms“.

  
Išnašos:
1Iš 27,4: ... pinučių mezginį: neaišku, ar jis jungėsi su aukuru, ar buvo atokiau nuo jo. Jei pinučių mezginys buvo atokiau nuo aukuro, tarpas tarp aukuro ir pinučių mezginio bus buvęs išklotas akmenimis ir padirbta pakyla prie aukuro. Kitaip aukuras būtų buvęs kunigui per aukštas deginamųjų aukų apeigoms atlikti.
2Iš 27,8: ... tuščią: apeigų metu turbūt jis buvo pripildomas žemių ar akmenų. Žr. Iš 20,24-26.
  
Bibliografiniai duomenys:

ŠVENTASIS RAŠTAS. Senasis ir Naujasis Testamentas. – Vilnius: Lietuvos Katalikų Vyskupų Konferencija, 1998.

© Lietuvos Vyskupų Konferencija, 1998. Išsamiai apie leidimą >>

Išėjimo knygaSkyrius: 27