BIBLIJA.LT
ŠVENTASIS RAŠTAS LIETUVIŠKAI
www.lcn.lt
Katalikų Bažnyčia Lietuvoje

  2024 04 14 Sekmad.
apie projektą apie svetainę medis
 teksto skaitymas
 išsami paieška
 

BIBLIJOS SKAITYMAS

RUBŠIO IR KAVALIAUSKO BIBLIJA, LVK (katalikų) leidimas 1998 m. (Biblija RK_K1998)

Pirmoji Samuelio knygaSkyrius: 18

 Pirmoji Samuelio knyga
  
1 Sam 18

Sauliaus pavydas

6 Grįžtant jiems namo, – kai Dovydas, užmušęs filistiną, grįžo, – iš visų Izraelio miestų išėjo moterys, dainuodamos ir šokdamos, lydimos būgnelių su žvangučiais, džiaugsmo dainų ir sistrų, karaliaus Sauliaus pasitikti. 7 Džiūgaudamos moterys dainavo ir sakė:

„Saulius užmušė savo tūkstančius,

o Dovydas savo dešimtis tūkstančių!“

8 Saulius labai įpyko, nes tie žodžiai jam nepatiko. Jis tarė: „Jos davė Dovydui dešimtis tūkstančių, o man tedavė tūkstančius. Tik karaliavimo jam betrūksta!“ 9 Nuo tos dienos Saulius žiūrėjo į Dovydą pavydo akimis.

  
Išnašos:
11 Sam 18,25: ... dovanos už nuotaką: kai kurie aiškintojai ją laiko dovana nuotakos šeimai, o kiti – kaina už nuotaką. Turbūt šis paprotys apėmė ir dovaną, ir kainą jaunosios šeimos naudai.
  
Bibliografiniai duomenys:

ŠVENTASIS RAŠTAS. Senasis ir Naujasis Testamentas. – Vilnius: Lietuvos Katalikų Vyskupų Konferencija, 1998.

© Lietuvos Vyskupų Konferencija, 1998. Išsamiai apie leidimą >>

Pirmoji Samuelio knygaSkyrius: 18

Pirmoji Samuelio knygaSkyrius: 19

 Pirmoji Samuelio knyga
  
1 Sam 19

Saulius persekioja Dovydą

1 [i1]Saulius kalbėjo savo sūnui Jonatanui ir visiems dvariškiams, kad reikėtų Dovydą užmušti. O Sauliaus sūnus Jonatanas Dovydą buvo labai pamėgęs. 2 Jonatanas tad pasakė Dovydui: „Mano tėvas Saulius nori tave žūtbūt užmušti. Prašyčiau rytoj rytą pasisaugoti. Dink iš akių ir nesirodyk! 3 O aš išėjęs stovėsiu šalia savo tėvo lauke, kuriame būsi ir tu, ir kalbėsiu savo tėvui apie tave. Jei ką nors sužinosiu, tau pasakysiu“. 4 Jonatanas savo tėvui Sauliui apie Dovydą kalbėjo gerai. Jam sakė: „Karalius neturėtų nusidėti savo tarnui Dovydui, nes jis tau nėra nusidėjęs. Priešingai, jo žygiai yra buvę tau labai naudingi. 5 Jis statė savo gyvybę į pavojų ir užmušė filistiną, o VIEŠPATS suteikė per jį didelę pergalę visam Izraeliui. Pats matei ir džiaugeisi. Kodėl tad, užmušdamas Dovydą be priežasties, turėtumei užsitraukti kaltę išliedamas nekalto žmogaus kraują?“ 6 Saulius paklausė Jonatano balso ir prisiekė: „Kaip gyvas VIEŠPATS, jis nebus užmuštas!“ 7 Jonatanas pasišaukė Dovydą ir visa tai jam pasakė. Tada Jonatanas nuvedė Dovydą pas Saulių, ir jis tarnavo kaip pirma.

  
Išnašos:
11 Sam 19,1-19,7: Šis epizodas nesiderina su pasakojimu 20-ajame skyriuje, kur Jonatanas dar nieko nežino apie savo tėvo norą užmušti Dovydą. Atrodo, kad tai yra du skirtingi pasakojimai apie Jonatano žygius Dovydo labui.
21 Sam 19,10: ... išsigelbėjo tą naktį: Dovydo vedybų naktį. Atrodo, kad pasakojimas, skaitomas šiame 1 Sam 19,11-17 skaitinyje, iš pradžių ėjo po 1 Sam 18,29 teksto.
31 Sam 19,19: ... prie Najotų Ramoje: Najotai – pranašų būrio buveinė Ramos mieste.
41 Sam 19,22: ... Seku’e: vietovė Ramoje.
  
Bibliografiniai duomenys:

ŠVENTASIS RAŠTAS. Senasis ir Naujasis Testamentas. – Vilnius: Lietuvos Katalikų Vyskupų Konferencija, 1998.

© Lietuvos Vyskupų Konferencija, 1998. Išsamiai apie leidimą >>

Pirmoji Samuelio knygaSkyrius: 19