BIBLIJA.LT
ŠVENTASIS RAŠTAS LIETUVIŠKAI
www.lcn.lt
Katalikų Bažnyčia Lietuvoje

  2024 06 16 Sekmad.
apie projektą apie svetainę medis
 teksto skaitymas
 išsami paieška
 

BIBLIJOS SKAITYMAS

RUBŠIO IR KAVALIAUSKO BIBLIJA, LVK (katalikų) leidimas 1998 m. (Biblija RK_K1998)

Pirmoji Kronikų knygaSkyrius: 20

 Pirmoji Kronikų knyga
  
1 Kr 20

Antrasis žygis prieš amoniečius

1 Pavasarį, kada karaliai paprastai eina į karo žygį, Joabas, išvedęs kariuomenę, nuniokojo amoniečių kraštą, nuėjo ir apgulė Rabą. Bet Dovydas pasiliko Jeruzalėje. Paėmęs Rabą, Joabas ją sunaikino. 2 Dovydas nuėmė vainiką jų karaliui nuo galvos. Paaiškėjus, kad vainikas sveria auksinį talentą ir turi brangakmenį, jis buvo uždėtas Dovydui ant galvos. Dovydas išgabeno iš miesto ir labai daug grobio. 3 Išvaręs jo gyventojus, jis pristatė juos dirbti su pjūklais, geležiniais kapliais ir kirviais. Taip Dovydas padarė su visais amoniečių miestais. Tada Dovydas ir visa kariuomenė sugrįžo į Jeruzalę.

Įvairūs žygdarbiai prieš filistinus

4 Vėliau kilo karas su filistinais prie Gezerio. Tuomet Sibekajis Hušatitas nukovė Sipajį, kuris buvo vienas iš milžinų[i1] palikuonių. Jie buvo nugalėti. 5 Vėl buvo karas su filistinais. Jairo sūnus Elhananas nukovė Galijoto Gatiečio brolį Lahmį,[i2] kurio ieties kotas buvo kaip audėjų riestuvas. 6 Dar kartą buvo karas prie Gato. Ten gyveno milžinas vyras, kuris turėjo dvidešimt keturis pirštus, po šešis pirštus ant kiekvienos rankos ir po šešis pirštus ant kiekvienos kojos. Ir jis buvo kilęs iš milžinų. 7 Kai jis tyčiojosi iš Izraelio, Dovydo brolio Šimeos sūnus Jonatanas jį nukovė. 8 Šie buvo kilę iš milžinų Gate. Jie krito nuo Dovydo ir jo vyrų rankos.

  
Išnašos:
11 Kr 20,4-20,8: ... milžinų {palikuonys}: hebrajiškai Refajimų, t. y. legendinių senovės Kanaano gyventojų, palikuonys.
21 Kr 20,5: ... Elhananas nukovė Galijoto Gatiečio brolį Lahmį: Kronikininkas taip išsprendžia susidariusį neaiškumą tarp 1 Sam 17,49-51, – Dovydas užmušė Galijotą, – ir 2 Sam 21,19, – Elhananas užmušė Galijotą.
  
Bibliografiniai duomenys:

ŠVENTASIS RAŠTAS. Senasis ir Naujasis Testamentas. – Vilnius: Lietuvos Katalikų Vyskupų Konferencija, 1998.

© Lietuvos Vyskupų Konferencija, 1998. Išsamiai apie leidimą >>

Pirmoji Kronikų knygaSkyrius: 20