BIBLIJA.LT
ŠVENTASIS RAŠTAS LIETUVIŠKAI
www.lcn.lt
Katalikų Bažnyčia Lietuvoje

  2019 09 15 Sekmad.
apie projektą apie svetainę medis
 teksto skaitymas
 išsami paieška
 

BIBLIJOS SKAITYMAS

RUBŠIO IR KAVALIAUSKO BIBLIJA, LVK (katalikų) leidimas 1998 m. (Biblija RK_K1998)

Jozuės knygaSkyrius: 5

 Jozuės knyga
  
Joz 5

Apipjaustymo atnaujinimas

2 [i1]Tuo metu VIEŠPATS kalbėjo Jozuei: „Pasidaryk peilių iš titnago ir apipjaustyk dar kartą izraeliečius“. 3 Jozuė tad pasidarė titnaginių peilių ir apipjaustė izraeliečius prie Gibeat-haAralotų.[i2] 4 O priežastis, dėl kurios Jozuė juos apipjaustė, buvo ši: visi iš Egipto išėjusieji žmonės, visi karinės tarnybos amžiaus vyriškiai, buvo išmirę kelionėje per dykumą po išėjimo iš Egipto. 5 Žinoma, visi išėjusieji iš Egipto žmonės buvo apipjaustyti, o visi gimusieji keliaujant per dykumą po išėjimo iš Egipto nebuvo apipjaustyti. 6 Iš tikrųjų izraeliečiai buvo klajoję keturiasdešimt metų dykumoje, kol visa tauta, – karinės tarnybos amžiaus vyrai, išėjusieji iš Egipto, – išmirė už tai, kad neklausė VIEŠPATIES balso. Jiems VIEŠPATS prisiekė, kad neleis jiems niekad pamatyti krašto, kurį buvo jų protėviams prisiekęs duoti mums, – krašto, tekančio pienu ir medumi. 7 Taigi jų vaikus, kuriuos vietoje jų jis išaugino, Jozuė apipjaustė, kadangi jie buvo neapipjaustyti. Kelionėje jie nebuvo buvę apipjaustyti.

8 [i3]Kai visos tautos apipjaustymas buvo atliktas, jie pasiliko ilsėdamiesi stovykloje, kolei išgijo. 9 VIEŠPATS tarė Jozuei: „Šiandien nuritinau nuo jūsų Egipto gėdą“. Ta vieta tad yra vadinama Gilgalu[i4] iki šios dienos.

  
Išnašos:
1Joz 5,2-5,12: Pirmoji Perėjimo auka Pažado Žemėje.
2Joz 5,3: ... Gibeat-haAralot{ai} ... : pažodžiui {Apipjaustymo} Odelių kalva.
3Joz 5,8: ... nuritinau nuo jūsų Egipto gėdą: turbūt tai yra užuomina apie izraeliečių vergiją Egipte.
4Joz 5,9: ... vieta, ... vadinama Gilgalu: ... nuritinau, hebrajiškai galloti, t. y. aš nuritinau, sudaro garsų sąskambį su vietovardžiu Gilgal{u}, t. y. {Vieta} Rato, arba Apskritimo {sustatytų akmenų}. Žr. Joz 4,4-8.
5Joz 5,10: ... mėnesio ... : pirmojo metų mėnesio, vėliau vadinamo Nisan{u}. Žr. Joz 3,15 paaiškinimą. Taigi Jordano perėjimas įvyko maždaug tuo pačiu metų laiku, kaip ir stebuklingas perėjimas per Nendrių jūrą. Žr. Iš 12-14.
6Joz 5,13-6,26: Pasakojimas apie Jordano apgulą apima: 1) Viešpaties įsakymą Jozuei per angelą (Joz 5,13-6,5); 2) Jozuės nurodymus izraeliečiams (Joz 6,6-11); 3) pirmųjų šešių dienų veiksmų aprašymą (Joz 6,12-14); 4) septintosios dienos įvykius (Joz 6,15-26).
  
Bibliografiniai duomenys:

ŠVENTASIS RAŠTAS. Senasis ir Naujasis Testamentas. – Vilnius: Lietuvos Katalikų Vyskupų Konferencija, 1998.

© Lietuvos Vyskupų Konferencija, 1998. Išsamiai apie leidimą >>

Jozuės knygaSkyrius: 5