BIBLIJA.LT
ŠVENTASIS RAŠTAS LIETUVIŠKAI
www.lcn.lt
Katalikų Bažnyčia Lietuvoje

  2019 09 15 Sekmad.
apie projektą apie svetainę medis
 teksto skaitymas
 išsami paieška
 

BIBLIJOS SKAITYMAS

RUBŠIO IR KAVALIAUSKO BIBLIJA, LVK (katalikų) leidimas 1998 m. (Biblija RK_K1998)

Ezekielio knygaSkyrius: 13

 Ezekielio knyga
  
Ez 13

3 Vargas kvailiesiems pranašams, kurie remiasi savo pačių dvasios užgaidomis, neturėję regėjimo! 4 Izraeli, tavo pranašai yra tarsi šakalai tarp griuvėsių! 5 Jūs nei ėjote į spragas, nei taisėte sienų aplink Izraelio namus, kad VIEŠPATIES dieną tvirtai laikytųsi kovoje. 6 Tušti regėjimai ir melagingi spėjimai yra tų, kurie sako: 'Tai VIEŠPATIES žodis', – kai VIEŠPATS jų nesiuntė. Netgi laukia, kad išsipildytų jų žodis! 7 Argi ne tuščią regėjimą matėte ir argi ne melagingą žyniavimą skelbėte, sakydami: 'Tai VIEŠPATIES žodis', – nors aš nekalbėjau?“

8 Todėl taip kalbėjo Viešpats DIEVAS: „Kadangi skelbėte niekus ir regėjote melą, aš esu prieš jus, – tai Viešpaties DIEVO žodis. 9 Manoji ranka bus prieš pranašus, kurie turi tuščius regėjimus ir skelbia melagingus spėjimus. Jie nebus mano tautos taryboje, nebus įrašyti į Izraelio namų sąrašą ir nesugrįš į Izraelio žemę. Taip jūs žinosite, kad aš esu Viešpats DIEVAS.

  
Išnašos:
1Ez 13,10: Jeruzalės gyventojai pasitikėjo miesto sienomis kaldėjų apgulos metu. Netikrieji pranašai šią žmonių saugumo iliuziją puoselėjo savo taikos – palaimos pažadais, remdamiesi tariamais regėjimais iš Dievo ir žyniavimu, užuot rodę tikrąją apgulto miesto padėtį.
2Ez 13,18: Prisiuva juostas ... gamina gobtuvus: žyniautojų magijos priemones – pagonių religijos techniką žyniaujant. Žyniavimas buvo laikomas nusikaltimu Sandoros Viešpačiui.
3Ez 13,18: Prisiuva juostas ... gamina gobtuvus: žyniautojų magijos priemones – pagonių religijos techniką žyniaujant. Žyniavimas buvo laikomas nusikaltimu Sandoros Viešpačiui.
4Ez 13,19: ... miežių saujos ... duonos trupinių: buvo naudojami žyniaujant ir buriant ateitį.
5Ez 13,19: ... miežių saujos ... duonos trupinių: buvo naudojami žyniaujant ir buriant ateitį.
  
Bibliografiniai duomenys:

ŠVENTASIS RAŠTAS. Senasis ir Naujasis Testamentas. – Vilnius: Lietuvos Katalikų Vyskupų Konferencija, 1998.

© Lietuvos Vyskupų Konferencija, 1998. Išsamiai apie leidimą >>

Ezekielio knygaSkyrius: 13